Ministr Tomáš Hüner navštívil DB


Členové vlády v demisi navštívili v pondělí 14. května Ústecký kraj. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner do svého programu zařadil také prohlídku Dolu Bílina.

Členové kabinetu se v Ústeckém kraji zaměřili především na sociální témata, ale zajímali se rovněž o železniční dopravu, školství a zdravotnictví. Ministr průmyslu a ochodu Tomáš Hüner v doprovodu Ladislava Drlého, člena Rady ÚK, Gabriely Nekolové, předsedkyně Hospodářské a sociální rady ÚK, a Jaroslavy Kusznirukové, vedoucí odboru strategie, přípravy a realizace projektů ÚK, absolvoval v rámci návštěvy našeho kraje také terénní exkurzi do Dolu Bílina.

Prohlídku zahájil na nové vyhlídce DB, kde vzácného hosta seznámil s problematikou těžby, budoucím postupem lomu a širokým spektrem rekultivačních činností generální ředitel Ivo Pěgřímek a další členové top managementu SD. Do programu byly zařazeny i prostory s aktivní báňskou činností.

Na prvním skrývkovém řezu si ministr Hüner prohlédl mimo jiné záložní ovládání a kráčení největšího tuzemského kolesového rýpadla K 10 000/K 74. Při setkání s braňanským starostou Petrem Škantou se pan ministr zajímal o aspekty soužití obce v sousedství povrchového hnědouhelného lomu s jeho nepřetržitým provozem.Ministr Tomáš Hüner navštívil DBMinistr Tomáš Hüner navštívil DBMinistr Tomáš Hüner navštívil DBMinistr Tomáš Hüner navštívil DBMinistr Tomáš Hüner navštívil DBMinistr Tomáš Hüner navštívil DBMinistr Tomáš Hüner navštívil DBMinistr Tomáš Hüner navštívil DBMinistr Tomáš Hüner navštívil DBMinistr Tomáš Hüner navštívil DBMinistr Tomáš Hüner navštívil DB


Severočeské doly a.s.

Boženy Němcové 5359
430 01 Chomutov
Poštovní přihrádka č. 74 IČ: 49901982
Telefon: +420 417 804 111 DIČ: CZ49901982
Fax: +420 474 652 264 E-mail: sdas@sdas.cz
Zaměstnanecký portál: SD Portál
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem odd. B, vložka 495.
Czech version | English version Contact director