Pomáháme Simoně Baumrtové v cestě za olympijským snem


Severočeské doly zůstávají tradičním partnerem talentované chomutovské plavkyně samozřejmě i v letošním olympijském roce. Simona Baumrtová na začátku nové sezony podepsala s generálním ředitelem SD Ivem Pěgřímkem smlouvu o další spolupráci.

Cesta Simony Baumrtové k olympiádě v Riu

Plavkyně - znakařka Simona Baumrtová (*1991), hvězda TJ Slávie Chomutov, získala za své sportovní výsledky již řadu medailí z vrcholových akcí MS a ME. Má v držení 11 českých plaveckých rekordů. Od roku 2009 je pravidelně volena Nejúspěšnějším sportovcem Chomutovska. Simona spolu s Janem Mickou, Barborou Závadovou a Lucií Svěcenou mají zatím jako jediní úspěšní čeští plavci jistý start na XXXI. letních olympijských hrách v Riu de Janeiru, které jsou vrcholem nejen letošní sezony, ale i dosavadní plavecké kariéry. „Navzdory předolympijskému období se moje denní tréninkové dávky zásadně nemění. Stále platí, že jsem 8x až 10x týdně v bazénu a během týdne uplavu nějakých 50 kilometrů. Podstatnou novinkou ale je změna mého týmu v podobě psychologa. Protože v Chomutově nám zavřeli dlouhý bazén, vyjíždím častěji na soustředění třeba do Plzně, kde trénuji v 50metrovém krytém bazénu,“ přibližuje svoji přípravu na Rio sympatická plavkyně. Ještě než v srpnu odletí reprezentovat Českou republiku do Brazílie, absolvuje důležité závody v Římě, Pardubicích a především mistrovství Evropy v Londýně.

Tři otázky pro Simonu Baumrtovou

V Severočeských dolech máte řadu fandů. Ve kterých plaveckých disciplínách vás budou moci během olympiády sledovat?
Určitě poplavu 200 m znak, snad brzy splním limit na 100 m znak a uvažuji o 200m polohovém závodě, kde mám limit splněný. Už květnové mistrovství Evropy vnímám jako generálku na olympiádu. Na obou vrcholových soutěžích chci podat co nejlepší výkon. Zatím mám v průběhu letošní sezony výborné výsledky, takže věřím, že forma a psychika vydrží.

Kromě skvělé formy vám k dosažení nejlepších časů mají pomoci speciální plavky vyztužené karbonovými vlákny. Už jste je vyzkoušela?

Plavky vyvinuté podle nejnovějších technologií by měly přispívat k dokonalému rozložení napětí a umožnit optimální polohu těla ve vodě a tedy zvýšení efektivity záběru. Hlavním úkolem uhlíkových vláken zapracovaných do elastického materiálu plavek je komprese svalů a stabilizace pohybu. Tím se tlumí vibrace stehenních svalů a dosahuje se optimální práce nohou. Jde o převratnou novinku a cena takových dámských plavek se vyšplhala až na 13 tisíc korun. Ty plavky už jsem vyzkoušela v bazénu, ale nejsem z nich úplně nadšená. Omezují mi rotaci v pánvi a tím pádem pro mě nejsou zrovna vhodné, protože potřebuji maximální možnost pohybu a to mi při plavání na znak neumožňují. Proto budu nadále věřit staršímu typu plavek.

Letošní olympiáda bude už druhá, které se účastníte. Z minulých olympijských her jste věnovala Informačnímu centru Severočeských dolů originální holínky, které byly součástí olympijského stejnokroje českých sportovců v Londýně. Už jste viděla aktuální olympijský oděv naší výpravy určený pro Rio?

Zatím jsem oblečení, které budeme mít v průvodu při slavnostním zahájení, neviděla. Vím, že by naše stejnokroje měla zdobit kresba od legendárního atleta Emila Zátopka, čtyřnásobného olympijského vítěze ve vytrvalostním běhu. Na novou kolekci se těším. Věřím, že bude stejně povedená, jako série určená pro minulou olympiádu v Londýně. Fenoménem naší výpravy se opravdu staly gumové holínky se vzorem inspirovaným abstraktním obrazem Františka Kupky. Vzbudily při zahajovacím ceremoniálu hodně velký ohlas. Proto jsem je ráda věnovala do informačního centra mého hlavního partnera – Severočeských dolů. Pokud bude mít letošní olympijská kolekce nějaký typický prvek, s radostí bych ho opět věnovala mým fandům z SD, jako poděkování za jejich sympatie a podporu.Pomáháme Simoně Baumrtové v cestě za olympijským snemPomáháme Simoně Baumrtové v cestě za olympijským snemPomáháme Simoně Baumrtové v cestě za olympijským snemPomáháme Simoně Baumrtové v cestě za olympijským snemPomáháme Simoně Baumrtové v cestě za olympijským snem


Severočeské doly a.s.

Boženy Němcové 5359
430 01 Chomutov
Poštovní přihrádka č. 74 IČ: 49901982
Telefon: +420 417 804 111 DIČ: CZ49901982
Fax: +420 474 652 264 E-mail: sdas@sdas.cz
Zaměstnanecký portál: SD Portál
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem odd. B, vložka 495.
Czech version | English version Contact director