Skok přes kůži se vrátil do Chomutova


Po čtyřech letech se do Chomutova vrátila jedna z nejstarších hornických tradic. V pořadí už 126. skok přes kůži pořádala Hornicko-geologická fakulta VŠB – TU Ostrava za podpory Zaměstnavatelského svazu důlního a naftového průmyslu a Severočeských dolů.

Přes kůži se v Chomutově skákalo už posedmé

Místa konání slavnostního ceremoniálu přijímání studentů do hornické komunity se v dosavadní 126leté historii měnila. V Chomutově, sídle největší tuzemské hnědouhelné těžební společnosti, se uskutečnil letos už posedmé. Rituál skoku přes kůži (tou je podložka používaná v minulosti havíři při hlubinném dobývání nerostů) má svá přesně předepsaná pravidla.

Vše začíná slavnostním průvodem hostitelským městem. Ten letošní odstartoval u chomutovského sídla Severočeských dolů, kde se s uchazeči hornického cechu přivítal generální ředitel Ivo Pěgřímek. V doprovodu hornické kapely prošel slavnostní průvod středem města. Poté se adepti skoku - fuksové a fuksie - přesunuli do divadla. Na pět set příslušníků hornické obce včetně představitelů vysokého báňského školství a významných osobností společenského a kulturního života pak v zaplněném sále sledovalo přijetí posluchačů Hornicko-geologické fakulty do hornického stavu.

Skokového ceremoniálu se aktivně účastnili také představitelé místních samospráv a kraje. Mezi novými čestnými příslušníky hornického cechu tak letos nechyběl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátor města Chomutova Daniel Černý, primátor města Mostu Jan Paparega, starosta města Duchcov Zbyněk Šimbera a starosta obce Braňany Petr Škanta.Skok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do ChomutovaSkok přes kůži se vrátil do Chomutova


Severočeské doly a.s.

Boženy Němcové 5359
430 01 Chomutov
Poštovní přihrádka č. 74 IČ: 49901982
Telefon: +420 417 804 111 DIČ: CZ49901982
Fax: +420 474 652 264 E-mail: sdas@sdas.cz
Zaměstnanecký portál: SD Portál
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem odd. B, vložka 495.
Czech version | English version Contact director