Vývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypky

Radovesická výsypka je situována v okrese Teplice a je největší vnější výsypkou Mostecké pánve. Její rozloha dle rekultivačního plánu je 1653 ha, průměrná mocnost výsypky se uvádí 50 až 70 m. Sypání probíhalo mezi lety 1969 – 2003. V některých částech již proběhly rekultivace (lesnické, zemědělské, vodní, ostatní), část výsypky je ponechána spontánní sukcesi.

 

Vysvětlivky k mapkám v galerii:

  • Vegetační index NDVI (Normalizovaný rozdílový vegetační index) je měřítkem množství a stavu vegetačního krytu v území.
  • Funkční index (FI) udává souhrnnou informaci o teplotě povrchu, množství a stavu vegetace a vlhkosti povrchu.


Vývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypkyVývoj rekultivačních postupů na území Radovesické výsypky


Severočeské doly a.s.

Boženy Němcové 5359
430 01 Chomutov
Poštovní přihrádka č. 74 IČ: 49901982
Telefon: +420 417 804 111 DIČ: CZ49901982
Fax: +420 474 652 264 E-mail: sdas@sdas.cz
Zaměstnanecký portál: SD Portál
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem odd. B, vložka 495.
Czech version | English version Contact director