Advent u našich sousedů


Na každé návsi či náměstí všech obcí a měst v okolí obou těžebních lokalit Severočeských dolů září od první adventní neděle krásně nazdobené vánoční stromy. Celý advent je u našich sousedů bohatý na společenské události, které vyvrcholí oslavami vstupu do nového roku 2020.

Slavnostní rozsvěcení vánočních stromů provázela hudba, vůně a ochutnávky vánočního cukroví, svařeného vína nebo punče. Děti ze školek a škol si připravily tématicky zaměřená vystoupení, kterými potěšily nejen rodiče.

K dokonalosti dovedli zahájení adventu například v Mariánských Radčicích. Už podeváté připravili místní občané ve spolupráci s profesionálními herci divadelní představení provedené ve výpravných dobových kostýmech v nádherném prostředí ambitu barokního kostela Panny Marie Bolestné. Vánoční příběh Kapřík pro Ježíška tam byl letos hlavním magnetem. Představení se hrálo během prvního adventního víkendu třikrát. Celkem si ho nenechala ujít zhruba tisícovka nadšených diváků. Profesionálním hercům opět zdatně sekundovali místní občané. Roli obecního drába si s chutí zahrál pan starosta Jaroslav Sikora. Ještě předtím, než se místní občané i početní návštěvníci z celého okolí sešli u slavnostního rozsvěcení vánočního stromu na návsi, zaplnili kostel, kde vyslechli adventní koncert. „Letošní vysoká návštěvnost mě velmi potěšila. Jsem rád, že o naše Mariánské Vánoce mají zájem i lidé odjinud. Přesvědčí se, že to u nás žije i během adventu.

Druhou adventní neděli pořádáme vánoční dílničku. O dalším víkendu se pak vypraví naši občané na lední revue Ledové království do Prahy. Proběhne také tradiční vánoční turnaj ve stolním tenise. A díky podpoře Severočeských dolů vyjedeme i na vánoční trh do Drážďan,“ připomněl starosta obce Mariánské Radčice Jaroslav Sikora.Advent u našich sousedůAdvent u našich sousedůAdvent u našich sousedůAdvent u našich sousedůAdvent u našich sousedůAdvent u našich sousedůAdvent u našich sousedůAdvent u našich sousedůAdvent u našich sousedůAdvent u našich sousedů


Severočeské doly a.s.

Boženy Němcové 5359
430 01 Chomutov
Poštovní přihrádka č. 74 IČ: 49901982
Telefon: +420 417 804 111 DIČ: CZ699005746
Fax: +420 474 652 264 E-mail: sdas@sdas.cz
Zaměstnanecký portál: SD Portál
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem odd. B, vložka 495.
Czech version | English version Contact director